July 28, 2014

Hääletusvõistlus 2014

 Esimene päev

8 autot 
4 punkti
217 km

Esimene punkt - Tartu Pirogovi plats, nagu ikka. Esimene auto, mille peale me saime, viis meid ainult kuskil neli kilomeetrit edasi, enne kui selle piduriklotsid peaaegu põlema läksid. Nende parandamine käis meil üle jõu ja seepärast pidime edasi hääletama. Auto ise keeras tagasi. Järgmine auto viis meid väikse ringiga Barclay de Tolly mausoleumi juurest läbi. Kusjuures see autojuht oli ainukene, kellega me folgil ka põrkasime (või vähemalt põrgates ära tundsime). Nii sellest kui järgmisest autost kuulsime ühtteist selle punkti kohta. Karksi-Nuias tantsisime mulkidega. Päeva viimase punkti võtsime Kablis, kus katsusime Kaja. Päeva lõpetasime Karli vanaonu juures Võistes. Ilm oli kogu päeva ilus ja külm just ei hakanud. 


Teine päev

13 autot
5 punkti
171 km

 Hommikul saime ilusasti kahe tamme vahele rippuma pandud kiigega ühe liikuva punkti kirja. See läks tamme otsa ronimisena arvesse küll. Järgmiseks sihiks oli Uku baar Pärnus. Kui me aga juba poolteist tundi olime proovinud Pärnu lähistelt linna sisse saada ja see meil ei õnnestunud, siis hakkasime proovima teisele poole hääletada. Ka see ei õnnestunud. Õnneks ilm oli ikka maailma kõige soojem ja me viskasime allaandnuna puude varju pikali. Kohver jäi tee äärde. Nii peatuski varsti üks auto, kes meid veidi edasi viis - Tammistele. Tammistel oli küll õnneks pood ja et üksluiseks ei muutuks, siis ka teetööd. Oh seda rõõmu ja palavust ja tolmu. Lõpuks jõudsime ikka Mukri rabatorni ka. Päris mõnus raba ja laukad. Sinna viis samuti üks kruusatee, kus keegi ei sõitnud. Siiski siiski tuli lõpuks üks auto ja saime kirja oma teise liikuva punkti - hääletamine zigulile. Kuna Pärnu oli pannud meid linnu kartma, siis olime loobunud Rapla sisesest kaheksanurksest majast, kuid autojuht ütles, et võib meid sinna viia ja siis uuesti linnast välja. See meile sobis küll. Mitmete setmete autodega, kelle hulka jäi ilmselt ka meie kiireim pealesaamine, saime Kõue-Triigi mõisa. Väga ilus mõis. Park oli võrkkiikesid ja maani kleitides naisi täis. Seal oli algamas mingi etendus. Kuna mõis oli suurtest teedest üsna eemal, siis kartsime, et peamegi sinna etenduse lõpuni jääma. Õnneks oli lavastuse kunstnik tükki juba näinud ja vajas enda lõbustamiseks tegevust ning viskas meid Tallinn-Tartu peale. Päeva lõpetasime Mustla-Nõmmes Karli peretuttavate juures. 

 
 Kolmas päev

10 autot
8 punkti
276 km

Hommik algas vara, sest pidime kaheksa paiku Paide poole sõitva perepoja peale hääletama. Edaspidi sõidutasid veel kaks tuttavat meid edasi. Üks nõustus Seidla tuuliku juures peatuse tegema. Aravete ristist korjas meid peale üks vanapaar, kes esialgu pidi meid lihtsalt Rakverre viima (Tarvas), kuid lõpuks käis meiega ka Tobeduse monumenti otsimas, viis Kiviõlis tuhamäe otsa, tegi peatuse Purtse lossis ja käisid ise veel sees ka ringi, vaatasime Valaste juga ja lõpetasime oma ringreisi Toila spaa juures, kus suundusime kõik Oru parki, küll erinevaid teid pidi. Nemad sõitsid hiljem tagasi koju ja meie jätkasime päeva. Kohvri jätsime sanatooriumisse hoiule ja tegime puude all pikniku ning uurisime koobast. See päev oli üldse tore. Toilast saime välja pensionäride Lux express bussiga ja kohe edasi viis meid tavaline liinibuss, kus kohalikud tädikesed proovisid meile selgeks teha, kuhu see ikkagi sõidab. Üllatused ei olnud sellega lõppenud. Järgmiseks võttis meid peale üks eesti keelt kõnelev vene mees, kes esialgu viis meid Sillamäele. Selgus, et ta polnud seal isegi käinud. Tegelikult oli ta suundumas Narva. Linnahirm oli meis säilinud, aga otsustasime siiski kaasa minna. Narva linnusest andis ta meile pisikese ajaloolise ülevaate ja ütles siis, et ta viib meid tangi monumendi juurde ka ning viimaks viskas Narva linna algusesse ära. Nii valutult ei oleks me osanud Narva läbimist lootagi. Hääletasime tagasi ja lõpetasime päeva minu issi kodus Konjus.
Neljas päev

8 autot
6 punkti
222 km

Selgus, et AKs oli hääletusvõistlust näidatud. Tänu sellele saime edasi. Esimene peatus oli Kuremäe klooster. Vaatasime seal ringi ka. Üks umbkeelne nunn rääkis meile pikki jutte ja Karl aitas töömehel pikka redelit tõsta. Iisaku vaatetorn oli aga remondis, nii et vaadet ei näinudki ja pidime kurvalt alla linna kõndima. Ka see päev ei olnud külm. Iisaku pagariärist ostsime jäätist ja järgmiseks võttis meid peale pagariäri omanik, kes vastuseks küsimusele, et kas ta läheb Tudulinna, vastas ta, et ta ei lähe kuhugi ning käskis meil siis peale kobida. Lõpuks rääkis ta kohalikku ajalugu pikalt ja laialt, näitas ära ka Avinurme muuseumrongi ja viskas Mustvee risti. Ka järgmine autojuht lubas, et ei vii meid kaugele, kuid sõidutas lõpuks meid Palamuse kooli juurde (andis saiakest) ja viskas meid jõgevalt veidi edasi. Lõpuks jõudsime Viljandisse, tegime seal viimase näkiujumise, saades sellega ka viimane liikuv punkt kirja ja maabusime rohelise lava ääres.
Kokkuvõttes saime oma 23 punktiga viienda koha.1 comment:

Taavi Nuum said...

Lugemine haarab kaasa ning viimase rea lugemisega ühele poole saanuna valdab tunne, et sai samuti taaskord hääletusvõistlusel kaasa löödud. Uku kohvikus trehvame mõni teine kord