February 26, 2010

Kaunimad aastad Su elus.

Kui ma eile (ajaliselt siis üleeile) hommikul äratuskella kinni panin ja veel pool tundi läbi meetripaksuse lumekihi sinist taevast üritasin piiluda, mõtlesin, et eks need sünnipäevad vist ole head. Tegelikult pole ma kunagi suur sünnipäevade fänn olnud, aga lisaks neile kõigi ühisalgus- ja ühisheaolemis- ja ühiskõikmuudasjadpühadele, on hea ka päris enda algus püha omada. Et on üks päev, kus saab just minu aasta täis. Just ainult mina saan nüüd anda uue algava aasta lubaduse, sest minul algab uus aasta (eks mõnel teisel ka, aga see pole praegu oluline) Et tuletataks endale meelde, et ma olen alguse saanud ja üks aasta sai jälle täidetud ja mida ma nüüd selle järgmisega peale hakkan. Et kuskil peaaegu täiesti suvalisel hetkel keset seda kõigile kehtivat aastat algab minul järsku täiesti uus. Ja et ükskord võib juhtuda, et ei tule enam järgmist aastat - seda on ka hea meelde tuletada, sest lõpmatusega on ikka väga keeruline ümber käia. Ja siis ma mõtlesin, et see on ikka väga hea, et Eestil ka sünnipäev on, sest siis saavad naabrid kogu perega õues küttepuid toovat veoautot oodates kelgutada ja grilli sooja panna, et siis pärast kõik koos puid riita laduda ja grillida, kogu selle paksu lume sees. Pärast läheb see suur pere kõik koos tuppa ja mõtleb, et ikka pagana vahva on koos uude aastasse minna. Aga kogu ülejäänud maailm käib tööl, sest nendel ei alga ühtki aastat sel päeval. Aga meil algas. Sellel hetkel oleksime meie nagu teistest ees... Täpselt aasta jagu ees.

(Võib ka juhtuda, et ma mõtlesin nii sellepärast, et kell oli juba mitte enam niiväga hommik ja mina olin pigem teistest maha jäänud. Aga kogu hommiku kummitas mind Jaan Tätte - Keegi vaatab lund. See laul tundus ka õige koha peal olevat.)
((Kusjuures, kui ma mõtlen, siis ma kasutan veel rohkem sidesõnu.))

2 comments:

Kadri said...

Super!
Mulle väga meeldib see sissekanne! võib-olla, sellepärast et minu aasta saab paari nädala pärast läbi, (või tegelikult terve kümnend).
Oh, mul tuli nii Eesti igatsus, kui sa lumest kirjutad. Mitte seetõttu, et ma lund nii väga armastaks, vaid et teie kõik saate rääkida sellest talvest kui oli palju lund. Ja mina ütlen, et see talv kui oli kaks päeva 5 cm lund ja midagi ei töötanud :D
Tähelepanuvajadused, mis muud.

elina said...

ja mina lugesin pool postitust mõeldes, et kurat küll, kas birgiti sünnipäev mitte sügisel juba ära ei olnud ....

:P